0

Bieg Trzech Kopców

b3k_2012 Wszystkich miłośników biegania zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznym Biegu Trzech Kopców. 7 października o godz. 10.30 rozpoczną się VI Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim.
Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę, której prawie 1/4 prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, której trasa w przeważającej części tylko się wznosi.
Począwszy od startu pod Kopcem Krakusa – na Wzgórzu Lasoty, poprzez Rynek Podgórski, Bulwary Wiślane, tereny nieopodal Wawelu klasztoru Norbertanek, Las Wolski, aż do mety pod Kopcem Piłsudskiego – na Wzgórzu Sowiniec – wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę.
Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który prowadzi przez centrum dużego miasta. Dodatkowym udogodnieniem są bezpłatne autobusy, przewożące po zawodach uczestników z mety na start.
W imprezie mogą wystartować zarówno zawodowcy, jak i amatorzy biegania. Organizatorzy wszystkim uczestnikom zapewniają fantastyczną atmosferę oraz bogate pakiety startowe, a na mecie ciepły posiłek i liczne konkursy z nagrodami. Klasyfikacja biegu prowadzona jest w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w siedmiu kategoriach wiekowych. Trzeci raz z rzędu punkty zdobyte w Biegu Trzech Kopców będą zaliczane do klasyfikacji cyklu Salomon Trail Running.
Obecnie na liście startowej znajduje się już ponad 1000 osób, dlatego warto zarejestrować się jak najszybciej. Do końca rejestracji online opłata wynosi 40 zł, natomiast w mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 29 przy ul. Dembowskiego 12 Biurze Zawodów (w dniach 6-7 października) będzie można zapłacić gotówką – 60 zł.

Wszelkie niezbędne informacje dostępne są w regulaminie na stronie organizatora:

www.biegtrzechkopcow.pl

Zapisy do biegu:

Zapisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

1 546 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

HTML tags are not allowed.